HABERiN DETAYI

GERi

Kayseri’liler turnuvada buluştu....

       Harika bir Site ...Tikla gör

Ismail SECIL (Schwäbisch Gmünd)

            Kayseri’nin Alamettin kasabasından yıllar önce Almanya ve Avusturya’ya gelen vatandaşlarımız, her yıl geleneksel olarakdüzenledikleri „Alamettinliler Futbol Turnuvası“’nı bu yıl Schwäbisch Gmünd yakınlarındaki Strassdorf köyünde gerçekleştirdiler.

            Almanya’nın Willingen/Schwenningen, Schwäbisch Gmünd, Augsburg, Göppingen ve Remscheit şehirleriyle Avusturya’da bulunan Kayseri’lilerin iştirak ettiği futbol turnuvasına aynı kentlerin takımları katıldı. Turnuvanın amacı Almanya ve Avusturyada yetişen genç kuşak arasında kaynaşmayı sağlamak.

            Alamettin’li vatandaşlar, uzun yıllardır başlattıkları bu turnuvanın uzun yıllar daha yaşatılacağını belirterek, „Hemşehrilerimizin birbirlerini unutmamalarını istiyoruz. Avrupada kaybolmamak ve dostluklarımızı pekiştirmek için bu tür organizasyonlara büyük önem veriyoruz“ şeklinde konuştular.

            Turnuva sonrası hepbirlikte eğlenen Kayseri’nin Alamettinli’ler Kasabasının Avrupa’daki temsilcileri, gelecek yıl ki turnuvada tekrar buluşmak üzere birbirleriyle vedalaştılar. 

(Kayseri’nin Alamettin kasabasından yıllar önce gelen 1 nci kuşak Türk’lerin çocukları, düzenledikleri futbol turnuvasında güzel arkadaşlıklar sergilediler. Turnuvada sampiyonluğu  Alamettinspor Schwäbisch Gmünd  alırken, 2.Alamettinspor Remscheid, 3.Alamettinspor Avusturya, 4.Alamettinspor Augsburg, 5.Alamettinspor Göppingen ve 6.Alamettinspor Villingen / Schwenningen oldu.)